ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14309522
*
nr 1430 9522
Spegel
157x52cm, med konsolbord, stenskiva. Längd: 54 cm. Djup: 22 cm. Höjd: 65 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2021
kl 18:33:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 10:51:36
1
500 kr
6/11 13:58:55
2
600 kr
7/11 10:11:38
3
1.000 kr
7/11 17:05:33
4
1.000 kr
7/11 17:05:33
3
1.000 kr (Budbetjänt)
7/11 17:06:05
4
1.500 kr
8/11 07:03:55
3
1.200 kr
8/11 07:03:55
4
1.300 kr (Budbetjänt)
8/11 07:04:13
3
1.500 kr
8/11 07:04:13
4
1.500 kr (Budbetjänt)
8/11 07:05:38
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar stenskiva
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43
-
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:57
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1430 9522
Spegel
157x52cm, med konsolbord, stenskiva. Längd: 54 cm. Djup: 22 cm. Höjd: 65 cm
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/11 10:51:36 | 1 | 500 kr |
6/11 13:58:55 | 2 | 600 kr |
7/11 10:11:38 | 3 | 1.000 kr |
7/11 17:05:33 | 4 | 1.000 kr |
7/11 17:05:33 | 3 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
7/11 17:06:05 | 4 | 1.500 kr |
8/11 07:03:55 | 3 | 1.200 kr |
8/11 07:03:55 | 4 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
8/11 07:04:13 | 3 | 1.500 kr |
8/11 07:04:13 | 4 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
8/11 07:05:38 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar stenskiva
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43 -
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:57